Історична довідка

про розвиток шкільної освіти в

с. Соломія

ІЗ "НАРИСІВ З ІСТОРІЇ
СЕЛА СОЛОМІЯ ГАЙВОРОНСЬКОГО РАЙОНУ
КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ"

Автор цього нарису, Петро Пилипович Фещук, працював учителем історії та директором Соломіївської школи на протязі 37 років. Добре знав свій край, бо народився і проживав у ньому.

В 1912 році при вході в ворота цвинтаря, з правої сторони, за рішенням Ольгопільського земства було побудоване двоповерхове приміщення школи:

дві класні кімнати і квартири для вчителів. Школа називалася церковно-приходською. Через поганий технічний нагляд за будівництвом за декілька років будинок почав валитися і був розібраний, але навчання проводилось в двох сільських хатах до 1920 року. У двох класах навчалися по 10-12 учнів, навчав їх один учитель.

В 1920 році в панському будинку, який був побудований в 1870 році, відкрито чотирикласну школу з двома класними кімнатами. Навчання проводилось у дві зміни.

В 1933-34 роках відкрито ще два класи в сільських хатах розкуркулених господарів.

В 1936 році панські кімнати ще було переобладнано під чотири класні кімнати. Навчання продовжувало бути у дві зміни. Проте школа уже називалась семирічною.

В 1936 році відбувся перший випуск учнів Соломіївської семирічної школи.

В продовж з 1950 по 1961 роки поступово переобладнувались старі і добудовувались нові приміщення до панського будинку. Площа кімнат становила 367,5 м2, школа уже була 8-річною, навчання проводилось в одну зміну. Число учнів на 1 січня 1964 р. становило 176. В школі працювало 15 учителів.

З 1 вересня 1974 року почала працювати теперішня нова школа за кабінетною системою, розрахована на 320 учнів.

Кiлькiсть переглядiв: 508

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.